Відділ освіти Ужгородської райдержадміністрації

ЗНО-2020: Коли потрібно зареєструватися, які документи потрібні та інші питання для учасників тестування

Вже з понеділка, 3 лютого, почнеться реєстрація для участі у Зовнішньому незалежному оцінюванні, а триватиме вона до 24 березня включно

ЗНО-2020: Коли потрібно зареєструватися,…

Фото: testportal.gov.ua

Кожного року для учасників ЗНО вводять нові правила, і цього разу теж є чимало новинок, яких не було під час минулих тестувань. 

Хто має взяти участь у ЗНО

Участь у ЗНО беруть як випускники 2020 року, для них результати оцінювання будуть зараховуватися як Державна підсумкова атестація, а також ті, хто закінчив школу у минулі роки та бажає вступити до вищих навчальних закладів у цьому році.

Як і коли зареєструватися

Щоб взяти участь у ЗНО необхідно подати документи у період з 3 лютого по 24 березня. Як показує практика минулорічних тестувань, залишати реєстрацію на останні дні не варто, бо майже не залишиться часу на виправлення якихось помилок, які раптом виявляться, або вирішення інших питань. Крім того, додаткового періоду для перереєстрації учасників зовнішнього незалежного оцінювання у цьому році не передбачено, тому змінити реєстраційні дані можна буде тільки до 24 березня.

Реєстрація для участі в додатковій сесії окремих категорій осіб, які не мали змоги зареєструватися в основний період (зокрема, учасники антитерористичної операції, особи з окупованого Криму та непідконтрольних Україні територій Донбасу), триватиме з 4 до 18 травня. Додаткова сесія для них проводитиметься з 25 червня до 17 липня. Результати ЗНО ці учасники отримають до 22 липня.

Щоб успішно зареєструватися для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, необхідно створити та оформити реєстраційну картку, сформувати пакет документів і передати його до регіонального центру.

Які документи необхідно подати для участі у ЗНО

Випускники шкіл мають підготувати та подати наступні документи:

  • копію паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові). Оскільки у паспортах нового зразка (ID-картка) немає серії документа, то під час заповнення реєстраційної форми поле "серія" необхідно залишти порожнім. У разі відсутності паспорта окремі категорії осіб можуть подати інший документ. Це може бути копія свідоцтва про народження або інший документ, що посвідчує особу;
  • дві однакові фотокартки для документів розміром 3 х 4 см із зображенням, що відповідає досягнутому віку (фотокартки мають бути виготовлені на білому або кольоровому фотопапері);
  • реєстраційну картку, яку можна сформувати самостійно, скориставшись спеціальним сервісом "Зареєструватися", розміщеним на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти, або звернутися за допомогою до особи, відповідальної за реєстрацію в закладі освіти, де ви навчаєтеся.

Крім того, при необхідності варто підготувати такі документи:

  • медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання за формою первинної облікової документації № 086-3/о "Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання", затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900;
  • копію свідоцтва про зміну імені, та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу (для осіб, у документах яких є розбіжності в персональних даних);
  • копію нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих для реєстрації (для осіб, які подають документи, оформлені іноземною мовою);
  • заяву щодо надання можливості пройти зовнішнє оцінювання з певного(их) предмета(ів) під час додаткової сесії, у якій має бути вказана причина, що унеможливлює участь в основній сесії, і документ, що підтверджує цю причину (для тих, хто має на це право відповідно до розділу VI Порядку).

Для тих, хто закінчив школу у минулі роки та планує здавати ЗНО у поточному році, необхідно додатково підготувати копію документа про повну загальну середню освіту (для осіб, які здобули повну загальну середню освіту) або довідку з місця навчання (для учнів (слухачів) закладів професійної (професійної-технічної) освіти та студентів закладів вищої освіти, які здобувають повну загальну середню освіту в 2020 році та не проходять ДПА у формі ЗНО). Таку ж довідку, перекладену українською мовою та нотаріально завірену, мають подати і випускники, які здобудуть в 2020 році повну загальну середню освіту в закордонному закладі освіти.

У Центрі якості освіти звертають увагу, що на всіх копіях документів учасник ЗНО має написати: Згідно з оригіналом (без лапок), поставити підпис, свої ініціали та прізвище, а також дату засвідчення копії.  

Що робити, якщо відмовили у реєстрації

Існує чимало випадків, коли людині, яка бажає взяти участь у ЗНО, відмовили у реєстрації. У разі прийняття такого рішення, на адресу учасника ЗНО має надійти витяг із протоколу засідання регламентної комісії, у якому буде вказана причина відмови. Якщо ці причини бажаючий взяти участь у ЗНО може усунути, він має до 24 березня створити нову реєстраційну картку, сформувати пакет реєстраційних документів та надіслати його на адресу відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти або передати до закладу освіти, у якому навчаєтесь (якщо складатиметься ДПА у формі ЗНО).

Особа, якій відмовлено у реєстрації (перереєстрації), має право оскаржити рішення регламентної комісії протягом чотирнадцяти календарних днів із дня завершення реєстрації, подавши апеляційну заяву до Українського центру оцінювання якості освіти.

Якщо учасник через певні причини не зможе взяти участь у зовнішньому оцінюванні, він повинен до 16 квітня 2020 року надіслати до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти раніше отриманий Сертифікат і заяву про відмову в реєстрації. 

За якими предметами проводитиметься ЗНО-2020

Загальна кількість навчальних предметів, вибраних учасником ЗНО, цьогоріч не має бути більша, ніж чотири.  У 2020 році зовнішнє оцінювання проводитиметься з 11 навчальних предметів, а саме: української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської мови, іспанської мови, німецької мови та французької мови.

Випускникам старшої школи закладів загальної середньої освіти 2020 року результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів буде зараховано як результати державної підсумкової атестації. Ці учасники мають обов’язково скласти: українську мову і літературу; математику або історію України (на вибір учасника); ще один предмет з переліку (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

Коли відбудеться тестування та коли чекати на результати ЗНО

Основна сесія почнеться 21 травня тестуванням з математики і завершиться 15 червня тестуванням з хімії. Тестування з української мови і літератури відбудеться — 26 травня, з фізики — 28 травня, з іспанської, німецької, французької мов — 1 червня, з англійської мови — 2 червня, з історії України — 4 червня, з біології — 9 червня, з географії — 11 червня.

Інформація про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів з'явиться на інформаційних сторінках учасників тестування до 24 червня 2020 року. Результати зовнішнього незалежного оцінювання з математики, української мови і літератури та фізики оголосять до 12 червня, з української мови і літератури, іноземних мов та історії України — до 20 червня, з біології, географії, хімії — до 24 червня.

Де отримати більше інформації

Більше детальної інформації з приводу ЗНО, можна на офіційному сайті Українського центра оцінювання якості освіти,. Крім того, користувачі Facebook можуть підписатися на сторінку Українського центру у соцмережі та отримувати актуальну інформацію. « повернутися до списку новин