Відділ освіти Ужгородської райдержадміністрації

«Олімпійське лелеченя» в Ужгороді

Минулої п’ятниці у всіх трьох спортивних залах ужгородського СК «Юність» було гамірно і, як кажуть, ніде було яблуку впасти. Тут проводився традиційний 3–ій обласний етап Всеукраїнського спортивно-масового заходу "Олімпійське Лелеченя 2019". 
Більше 200 школярів, а це 14 команд — переможці 2–го етапу (районні змагання), приїхали до міста над Ужем аби вирішити хто є хто. Серед них були уже і «старожили» змагань — це багаторазові переможці обласних змагань та учасники всеукраїнського фінального етапу дружня команда Лінцівської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник В. Бабинець) та минулорічний переможець команда Міжгірської СЗОШ І-ІІІ ст. ім. А. Волошина, якою опікується учитель фізичного виховання цього навчального закладу, «Кращий учитель 2012 року Закарпаття» (фізичне виховання) Тетяна Дурунда. Серед новачків — команди Кам’янської (Іршавський район), Тур’ї–Бистрянської (Перечинської), Свободянської (Берегівський райони) ЗОШ І-ІІІ ступенів та Перечинської міської ОТГ. 
Змагання розпочалися з урочистого відкриття. У фойє спорткомплексу вишукувалась колона учасників. Попереду — командуючий парадом мс СРСР Анатолій Плеханов, за ним — факелоносець із символічним запаленим олімпійським вогнем, а далі — четверо школярів з команди–переможців минулорічних змагань (Міжгір’я) несуть полотнище НОК України і самі команди–учасниці під козацький марш виходять до просторого спортивного залу №1. 
Урочисту частину змагань відкрив голова обласного осередку НОК України мс СРСР Іван Риляк, який коротко розповів про історію всеукраїнських змагань «Олімпійське лелеченя», як проходили вони у попередні роки й побажав усім гарних стартів і успішного фінішу. 
Звучить гімн Національного олімпійського комітету України. 
Також до команд-учасниць 3–го обласного етапу з вітальними словами звернулися голова Сумського регіонального відділення олімпійської академії України Олександр Томенко, проректор з навчально–виховної роботи університету «України» (Хуст) Іван Шинкар, завідувач кафедрою фізичного виховання УжНУ мс України Іван Маріонда, член виконкому обласного відділення НОК України Михайло Попович та тренер із сноуборду, наставниця олімпійців Закарпаття з цього виду спорту Марина Чундак. 
Самі змагання проходили у 4 номінаціях. Першою була — це презентація команди. Найкраще з домашнім завданням справилися школярі Липчанської (Хустський район), Лінцівської, Ставненської (Великоберезнянський район), Рахівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Добрянської (Тячівський район), Полянської та Кам’янської ЗОШ І-ІІІ ст. Просто не виконали домашнє завдання учні міських середніх шкіл Виноградова, Сваляви (№3) та обласного центру (№15). 
У другій номінації «естафета», яка була чи не найбільш емоційніша й динамічніша, знову бачимо одні й ті ж команди: 1–ше місце —Добрянська ЗОШ І-ІІІ ст. (Тячівський район); 2–ге — Лінцівська та Липчанська ЗОШ І-ІІІ ст., 4–тє — Ставненська ЗОШ І-ІІІ ст, 5—те — ужгородська ЗОШ №15 та 6–те — Кам’янська ЗОШ І-ІІІ ст. 
Цю номінацію знову провалили виноградівці, перечинці, а також школярі Тур’я–Бистрянської ЗОШ І-ІІІ ст. 
«Вікторина» — це змагання ерудитів щодо історії олімпійського руху у світі, Україні та області. Краще за всіх з цим завданням справилися сільські школярі з Лінців, Липчі, Ставного, Міжгір’я, Добрянського та Рахова. Треба більше уваги на уроках фізичного виховання приділяти вивченню історії олімпійського руху у Кам’янській, Перечинській, Полянській, Ужгородській та Виноградівській ЗОШ І-ІІІ ст. 
І нарешті останній вид змагань — це волейбол. У двох залах протягом майже трьох годин вирували волейбольні пристрасті. У фіналі зустрілися кращі команди – школярі Рахова та Лінців. Перемогу святкувала команда з гірського райцентру. У матчі за третє місце на волейбольний майданчик вийшли минулорічний переможець цих змагань — підопічні Тетяни Дурунди (Міжгір’я) та команда Ставненської ЗОШ І-ІІІ ст. Гра вийшла напруженою та видовищною. Перестрілка тривала майже годину. І все ж шальки терезів на свій бік переважили школярі зі Ставного. Раз на раз не приходиться. Зате ми і любимо ігрові види спорту (Футбол, волейбол, баскетбол, гандбол), що важко передбачити хід зустрічі між двома сильними колективами.
На хорошому рівні також провели свої поєдинки команди таких загальноосвітніх шкіл: Поляни, Ужгорода, Перечина, Свободи, Сваляви та Кам’янського. 
Уже у дебютних матчах потерпіли фіаско команди з Липчі, до речі, бронзові призери змагань, Тур’я Бистрої та Виноградова. 
Отже, переможцями третього обласного етапу всеукраїнських змагань «Олімпійське лелеченя стала найтитулованіша команда із Закарпаття за всю історію цих змагань — монолітний колектив «лелеченят» з Лінцівської ЗОШ І-ІІІ ст., що на Ужгородщині (директор школи Василина Касинець, керівник фізичного виховання Володимир Бабинець). Ця команда уже вкотре захищатиме честь Срібної Землі на всеукраїнських змаганнях «Олімпійське лелеченя. Удачі Вам!!!
Друге місце (див. ліворуч підсумкову турнірну таблицю) здобула команда Ставненської ЗОШ І-ІІІ ст., що на Великоберезнянщині, а третє — Липчанської ЗОШ І-ІІІ ст. 
Більше двохсот дітей та їх учителі не лише змагалися на спортивних майданчиках СК «Юність», але й щиро між собою спілкувалися, знаходили нових друзів, ділилися досвідом роботи… Але з невідомих причин не взяли участь: м.Мукачево, м.Берегово, м.Хуст, м.Чоп, Воловецький район, Мукачівський район, Тячівський район, Тячівська міська ОТГ, Баранинська сільська ОТГ, Іршавська міська ОТГ.
Місцевий осередок обласного відділення НОК України також подбав про харчування школярів. 
Закарпатське обласне відділення Національного олімпійського комітету України висловлює подяку директору ТОВ «Агро-Лучки» – Добрянському Михайлу Васильовичу за спонсорську допомогу в проведені Всеукраїнського заходу «Олімпійське лелеченя».

Василь Гаджега, 
голова обласного осередку Асоціації спортивних журналістів України.« повернутися до списку новин