Відділ освіти Ужгородської райдержадміністрації

Інструктивно-методична нарада для вчителів 2-х і 3-х класів

 Відповідно до плану роботи відділу освіти, молоді та спорту Ужгородської райдержадміністрації 23 серпня 2019 рокувідбулася інструктивно-методична нарада для учителів 2-х і 3-х класів щодо організації освітнього процесу в 2019 – 2020 н.р.
     Людмила Горгош, відповідальна за методичну роботу з учителями початкових класів району тепло привітала учасників з початком нового навчального року та побажала всім творчої плідної праці та нових звершень.

      Тетяна Густі, керівник районного МО вчителів початкових класів проаналізувала роботу РМО за минулий навчальний рік. Вона розповіла, що вчителі нашого району протягом минулого року намагалися створити комфортні умови для навчання, за яких учень відчуває свою успішність, свою інтелектуальну досконалість, відчуває себе частинкою соціуму, його невід?ємною ланкою.

 
      Тетяна Йосипівна зауважила, що робота методичного об’єднання була спрямована на підвищення професійної майстерності й розвиток творчої ініціативи вчителів, впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти, застосування в інноваційному навчанні нових технологій, створення умов для формування ключових компетентностей учнів, педагогів, інтеграцію в освітньому процесі дітей з особливими потребами. Свою діяльність вчителі початкових класів спрямовували на пошук наукових новинок, на створення творчої атмосфери, модернізацію форм, методів та засобів навчання і виховання дітей, а головне – на реалізацію принципу рівноправного діалогу між учителем та учнем. Також звернула увагу на підсумки атестації педагогів у 2018-2019н.р., результати олімпіад і конкурсів у початковій школі, ДПА у 4 класі.
     Людмила Горгош продовжила роботу згідно плану й акцентувала увагу педагогів на оновлену нормативно-правову базу. Зокрема, зупинилась на листі МОН України від01.07.2019 № 1/115966 «Щодо методичних рекомендацій про викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2019-2020н.р.», постанові КМУ від 24.07.2019 № 688 Про внесення змін до Державного стандарту початкової освіти», наказі від 21.03.2018 № 268 «Про затвердження типових освітніх та навчальних програм для 1-2 класів закладів загальної середньої освіти», наказі від 27.12.2018 № 1461 «Про затвердження типових освітніх програм для 3-4 класів закладів загальної середньої освіти». 
 
       Також Людмила Іванівна звернула увагу на питаннях щодо ведення документації вчителями початкових класів, організації освітнього середовища НУШ, забезпечення дидактичними та методичними матеріалами 1 класу НУШ, оцінювання учнів 3 класів та формувального оцінювання 2 класів НУШ. Вона проаналізувала методичні рекомендації щодо формувального оцінювання учнів 1 класу, оформлення свідоцтва досягнень,організації індивідуальної форми здобуття освіти.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
           У роботі наради були розглянуті основні засади організації методичної роботи та освітнього процесу, акцентовано увагу на обов’язкове вивчення педагогами району основних нормативних документів щодо організації освітнього процесу у 2019-2020н.р. Людмила Іванівна зауважила, що реалізаціїя інтегрованого підходу до навчання, використання міжпредметних зв’язків на уроках повинно впроваджуватися не тільки в 1-2 класах НУШ, а й в 3-4 класах. 
 
     На завершення інструктивно-методичної наради було погоджено план роботи РМО на 2019-2020н.р. Учителі початкових класів висвітлили проблеми й визначили стратегічні напрямки продовження роботи в умовах Нової української школи.
 
 


« повернутися до списку новин