Відділ освіти Ужгородської райдержадміністрації

Засідання районного методоб’єднання вихователів закладів дошкільної освіти

Одним з ефективних та незамінних засобів розвитку дитячої творчості є мистецтво з його розмаїтим, неповторним світом, здатним зворушувати душу, пробуджувати творчу активність, розвивати психічні пізнавальні процеси, виховувати повагу до культурних надбань тощо. Саме тому серед пріоритетних напрямів освітньої роботи в сучасному закладі дошкільної освіти чільне місце посідає забезпечення достатнього рівня художньо-естетичного та креативного розвитку особистості у процесі специфічних дитячих видів діяльності.

Відповідно до плану роботи Ужгородського райметодкабінету Ужгородської райдержадміністрації 26.11.2019року на базі Коритнянського ДНЗ відбулося засідання районного методоб’єднання вихователів закладів дошкільної освіти, на якому були присутні вихователі і груп раннього та молодшого дошкільного віку, і груп  середнього та старшого дошкільного віку. Основним питанням заходу було формування у дітей дошкільного віку художньо-естетичної компетентності шляхом залучення до культури українського народу

На початку заходу учасників щиро привітала та побажала всім творчої плідної праці  завідувач Коринянського дитячого садка Тетяна Мількович.

Робота засідання розпочалася із розгляду питання щодо розвитку образотворчої діяльності дітей раннього віку. Марія Омелянівна Бубнович, вихователь-методист Кам’яницького ДНЗ, виступила з доповіддю у супроводі презентації  ,,Реалізація завдань розділу ,,Образотворча діяльність” освітньої лінії ,,Дитина у світі культури” та провела майстер-класи з організації роботи із зображувальної діяльності з найменшими дошкільнятами: ліплення із солоного тіста та пластичного матеріалу, виготовленого власноруч,  та  виготовлення заготовок для об’ємної аплікації. А Ганна Гузинець, вихователь Середнянського ДНЗ, провела майстер-клас ,,навчаємо малювати найменшихіз використанням нетрадиційних технік.

Далі розглядалося питання щодо формування у дітей дошкільного віку художньо-естетичної компетентності шляхом залучення до культури українського народу.Методист райметодкабінету Наталія Немеш підкреслила важливість декоративного малювання у роботі з малятами взагалі та, зокрема, у формуванні у дошкільнят ціннісного ставлення до українських мистецьких традицій, провела аналіз програмових завдань.

Ольга Готра, вихователь Розівського ДНЗ, провела презентацію про опішнянський, косівський та петриківський розписи та їх використання у роботі з дошкільнятами.

Алла Полончак, вихователь Коритнянського ДНЗ, виступила з доповіддю у супроводі презентації ,,Планування та організація роботи з дошкільниками по ознайомленню з ужгородським розписом.

Наталія Фількорн, вихователь Великодобронського ДНЗ, розповіла про візерунки вишивки у традиціях угорськомовного населення с. В.Добронь

 А Світлана Баб’як, завідувач Руськокомарівського ДНЗ, презентувала яворівську іграшку – забаву.

А далі учасники заходу мали можливість власноруч ,,розписати”  заготовки різними розписами за вибором під час цікавих та повчальних майстер-класів, проведених О.Готрою, С.Баб’як та А.Полончак.

Під час ,,круглого столу” вихователі  висловили свої думки, поділилися власним досвідом роботи.  Педагогам сподобалася форма проведення: майстер-класи, в ході яких усі були активними учасниками.

Крім того, учасники засідання мали можливість оглянути та проаналізувати розвивальне  середовище  груп закладу.

Захід поповнив скарбничку педагогів цікавими ідеями. А  позитивна атмосфера, яка панувала на заході, подарувала усім гарний настрій та незабутні враження.« повернутися до списку новин