Відділ освіти Ужгородської райдержадміністрації

Припиніть заганяти вчителів до порожніх холодних шкіл – освітній омбудсмен

Припиніть заганяти вчителів до порожніх холодних шкіл – освітній омбудсмен

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов закликав керівників закладів освіти не наражати вчителів на небезпеку.

Сергій Горбачов написав на своїй сторінці у фейсбук допис, в якому рішуче закликав керівників органів місцевої влади та керівників закладів освіти, мати хоч трохи професійної гідності, людської сміливості, поваги до вчителя та здорового глузду.


Процитую свій власний текст з листа до Кабміну та МОН, який надіслав учора:

«Органами місцевої влади ухвалюються рішення про відчутне зменшення або взагалі відключення від теплопостачання будівель закладів освіти, що призводить до різкого зниження у них температури повітря, іноді – до 7-8 градусів. Водночас від працівників закладів освіти вимагається «щоденна присутність на робочому місці», без можливості дистанційної роботи, що наражає їх на потрійний ризик:

  • підвищує ймовірність зараження по дорозі на роботу і додому;
  • зростають ризики зараження безпосередньо під час спілкування у закладі освіти;
  •  низька температура у приміщеннях закладів освіти провокує виникнення у працівників застудних захворювань та може бути причиною багатьох інших захворювань»

Невже Вам не шкода здоров’я колег? Невже ви остаточно втратили повагу до вчителя?

Негайно переводьте вчителів на дистанційну роботу!

Я вже втомився вислуховувати стогін певних керівників: "Ой, а нема ж наказу, немає розпоряджень.. а раптом мені щось скажуть на перевірці?... а раптом... а чого б не вийшло... "

Все, шановні, більше цих ухилянь не має бути, бо є постанова Кабінету Міністрів від 16 березня 2020 р. № 215, де чітко сказано: “рекомендувати центральним і місцевим органам виконавчої влади, іншим державним органам, ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ (саме їм, здебільшого, підпорядковані школи - С.Г.) , підприємствам, УСТАНОВАМ (це школи - С.Г.), організаціям забезпечити організацію позмінної роботи працівників, а за технічної можливості — також роботи в режимі реального часу через Інтернет”.

Чому "рекомендація", а не наказ? Тому що Кабмін - центральний орган виконавчої влади, школи підпорядковуються місцевій владі, наказувати їм центральний орган не має права.

Тому дуже прошу НЕГАЙНО органам управління освітою видати накази про переведення вчителів на дистанційну (віддалену) роботу.

Якими ще словами, рекомендаціями я маю достукатися до розуму та сердець чиновників, які мають чудову нагоду на практиці показати, що таке людиноцентризм, що таке дійсна, а не показушна турбота про вчителя?

Мені соромно за тих, хто до цього часу наражає вчителів на небезпеку.

Якщо для складення наказу по школі потрібна ще якась нормативна база, може скористатися цими рекомендаціями:

Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)"

Постанова Кабінету Міністрів від 16 березня 2020 р. № 215
Київ "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 21"

Наказ Міністерства освіти і науки України від 16.03.2020 № 406 «Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу сovid-19» « повернутися до списку новин