Відділ освіти Ужгородської райдержадміністрації

Нарада керівників закладів дошкільної освіти та навчально-виховних комплексів району

27.01.2020 року на базі ЗІППО відбулася планова інструктивно-методична нарада керівників закладів дошкільної освіти та навчально-виховних комплексів району.

На нараді розглядалися питання:

1.Про стан дошкільної освіти  (за матеріалами статзвітів за 2019р.).

2.Про виконання норм харчування у 2019р.

3.Про стан відвідування ЗДО та захворюваності  вихованців  ЗДО  у 2019р.

4. Про організацію інклюзивного навчання у закладах дошкільної освіти.

5. Про проєкт критеріїв оцінювання освітніх та управлінських процесів ЗДО.

6.Про курсову перепідготовку педпрацівників ЗДО у 2020р.

7. Про впровадження НАССР у ЗДО.

8. Про ліцензування закладів освіти.

Особлива увага  приділялася питанню ,,Організація інклюзивного навчання у закладах дошкільної освіти”. М.Розман,  директор ІРЦ Ужгородської районної ради, виступила з доповіддю у супроводі презентації ,,Особливості організації інклюзивного навчання у закладах дошкільної освіти”, звернула увагу на законодавчо-нормативні документи, що регулюють організацію інклюзивного навчання в закладах освіти,  надала  роз’яснення понять ,,інклюзивне навчання”, ,,особа з ООП”, ,,інклюзивне освітнє середовище”, ,,команда психолого-педагогічного супроводу” тощо, надала методичні рекомендації щодо алгоритму організації інклюзивної освіти у ЗДО, розподілу обов’язків членів команди психолого-педагогічного супроводу, відповіла на запитання керівників закладів освіти щодо організації інклюзивного навчання у ЗДО.

Н.Немеш, методист Ужгородського райметодкабінету Ужгородської райдержадміністрації, виступила з доповіддю  ,,Про стан  дошкільної освіти в  Ужгородському  районі  у  2019році” (за матеріалами статзвітів), провела  аналіз стану захворюваності  вихованців  ЗДО  у 2019р та надала методичні рекомендації щодо удосконалення освітнього процесу в ЗДО, організації роботи по профілактиці захворювань (ГРВІ), організації та дотриманні розпорядку дня, забезпеченні збалансованого харчування, проведенні загартування вихованців тощо.  А також провела  аналіз виконання норм харчування дітей у ЗДО у 2019р, надала методичні рекомендації щодо удосконалення організації харчування. Крім того, нагадала про листи Міністерства освіти і науки України від 05.09.2019 № 1/9-552 „Щодо порядку запровадження системи НАССР у закладах дошкільної освіти” та Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів 01.08.2019 № 11.1.1-5/12329 та  за матеріалами журналу ,,Практика управління дошкільним закладом” надала рекомендації щодо впровадження  системи НАССР у ЗДО, зокрема,  надала приклад оформлення наказу про  впровадження  системи НАССР, алгоритм запровадження цієї системи.

        Також Н.Немеш довела до відома присутніх зміст інформаційних матеріалів Міністерства освіти і науки України „Можливості для вчителів 2020: підвищення кваліфікації”.

Крім того, Н.Немеш нагадала присутнім зміст листа департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА ,,Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку ліцензування господарської діяльності”.« повернутися до списку новин