Відділ освіти Ужгородської райдержадміністрації

У кожного учасника буде перепустка з часом, коли потрібно прийти на пункт, будуть невеличкі групи — Вакуленко про ЗНО

У кожного учасника буде перепустка з часом, коли потрібно прийти на пункт, будуть невеличкі групи — Вакуленко про ЗНО

Тетяна Вакуленко, заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти, розповіла про ЗНО в умовах пандемії.

Анастасія Горпінченко: У рекомендаціях немає норми про дистанцію і кількість дітей у приміщенні. Чи залишиться ця норма без змін?

Тетяна Вакуленко: Наразі відстань між учасниками в аудиторії становитиме 1,2 метра, кількість учасників в аудиторії — 15, плюс старший інструктор і інструктор.

Коли ми говоримо про складання ЗНО, мова йде відсутність комунікації між учасниками. Наприклад, в закладах громадського харчування або банках передбачена активна комунікація між особою, яка звернулась по допомогу та іншою людиною. Якщо ж ми говоримо про ЗНО, то учасники фактично знаходяться один за одним і не комунікують між собою.

Анастасія Горпінченко: Чи буде забезпечена якась дезінфекція приміщень, санітайзери, провітрювання?

Тетяна Вакуленко: Наразі оприлюднено рекомендації Головного санітарного лікаря України, в них зазначено, що ми маємо дезінфікувати і провітрювати приміщення, а також всі поверхні приміщення. Учасники мають мити руки, дезінфікувати їх і знаходитися в масках. Наразі триває комунікація для забезпечення видатків на закупівлю всіх необхідних засобів індивідуального захисту, а також засобів дезінфекції.

Анастасія Горпінченко: Чи можливе звільнення від складання ЗНО тих, хто не планує вступати у ВНЗ?

Тетяна Вакуленко: Якщо говорити про тестування у червні, то такий варіант не розглядається, МОН визнає важливість державної підсумкової атестації як показника результату навчання особи. Водночас — розглядались варіанти скасування Державної Підсумкової атестації у разі використання другого сценарію проведення ЗНО, який передбачав складання ЗНО наприкінці серпня місяця.

Анастасія Горпінченко: Як буде відбуватися забезпечення відсутності скупчень біля пунктів тестування?

Тетяна Вакуленко: Перед пунктом тестування будуть інформаційні позначки про те, як поводити себе, але найважливіше — в кожного учасника буде перепустка з часом, коли потрібно прийти на пункт. Раніше було одне вікно для всіх з 10.15 до 1.50 всі входили в пункт. Тепер ми звузимо діапазони — будуть невеличкі групи, кожна буде заходити у свій час. Ми будемо рекомендувати учасникам приїздити на свій час.

Анастасія Горпінченко: Також серед рекомендацій до проведення ЗНО є вимірювання температури, дитину із температурою не допустять ?

Тетяна Вакуленко: Якщо температура вища за 37,2 — ми не допускаємо до пункту, але наразі є багато звернень від осіб, у яких підвищена температура у зв’язку з захворюванням щитоподібної залози. Ми рекомендуємо всім, в кого може бути підвищена температура не через ГРВІ, а через хронічні захворювання, мати з собою довідку від лікаря, яка б це підтверджувала.

Повну версію розмови слухайте у доданому аудіофайлі

У кожного учасника буде перепустка з часом, коли потрібно прийти на пункт, будуть невеличкі групи — Вакуленко про ЗНО
 « повернутися до списку новин