Відділ освіти Ужгородської райдержадміністрації

У Великодобронській школі підбили підсумки проекту «БомбеЗНО» за участі міністра освіти і науки Лілії Гриневич.

Відео з пресконференції міністра освіти і науки

 28 березня у Великодобронській ЗОШ І-ІІІ ступенів Ужгородського району підбили підсумки проекту «БомбеЗНО» за участі міністра освіти і науки Лілії Гриневич. У зустрічі також взяли участь Г.І.Сопкова, директорка департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА та Арто Вахтокарі, головний радник сприяння Фінського проекту підтримки шкільної реформи в Україні.

     Табір «БомбеЗНО» тривав із 25 до 28 березня. Це була чотириденна інтенсивна підготовка до ЗНО. Участь у ній взяли 70 учнів із 7 шкіл району, які дізналися лайфхаки з опанування української мови та поглибили знання з української літератури. Табір у Великій Доброні – це шанс показати дітям з угорськомовних сімей українськість як ментальне явище. Учителі зі Львова і Дніпра разом із місцевими вчителями говорили з дітьми мовою, яку не потрібно перекладати, мовою відчуттів.

    Учня безпосередньо залежить від компетентності вчителя. Відтак, міністер освіти і науки згадала важливість білінгвального навчання – викладання шкільних предметів українською мовою (з вживанням рідної мови на початковому етапі). Лілія Михайлівна Гриневич акцентувала увагу на новій моделі навчання: дворівневе ЗНО. До 2023 року випускники отримають можливість обирати складність тестування: базовий та науковий поглиблений рівні.

   Кажуть, перші завжди сміливі! Але цей "пілотний проект" Міністерства освіти і науки України, не лишень відважний, а й трепетний, щирий і надчуттєвий, бо дарувати світло юним – це насправді отримувати світло.« повернутися до списку новин