Відділ освіти Ужгородської райдержадміністрації

“Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років”

Щороку 8–9 травня Україна відзначає День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги).

На виконання Закону України “Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років” та Указу Президента України “Про відзначення у 2019 році Дня пам'яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ї річниці вигнання нацистів з України” від 3 квітня 2019 року № 99 у Києві, обласних центрах, населених пунктах країни 8 і 9 травня мають відбутися меморіальні, урочисті, культурно-мистецькі, науково-просвітницькі, військово-патріотичні  тематичні заходи за участю представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, духовенства та організацій громадянського суспільства; патріотичні заходи для молоді у військових частинах і закладах освіти за участю борців за незалежність України у ХХ столітті, ветеранів війни та антитерористичної операції, учасників операції із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях; виставки архівних матеріалів, пов’язаних із участю Українського народу у Другій світовій війні, а також має бути підготовлена і розповсюджена відповідна соціальна реклама.

Український інститут національної пам’яті підготував інформаційні та довідкові матеріали до змісту відзначення цих днів: ключові повідомлення, історичну довідку про Другу світову, довідки про “Мак пам’яті”, “прапор перемоги” та “георгіївську стрічку”. Принагідно нагадуємо, що відповідно до Закону України «Про внесення зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо заборони виготовлення та пропаганди георгіївської (гвардійської) стрічки» № 2031-VIII публічне використання, демонстрація або носіння георгіївської (гвардійської) стрічки чи її зображення тягне за собою адміністративну відповідальність.

Для тематичних заходів пропонуємо гасло “1939–1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо” і символ – “Мак пам’яті”. З метою утвердження європейської традиції вшанування полеглих у війні рекомендуємо провести 8 травня мистецьку акцію “Перша хвилина миру”.

Публікуємо зазначені матеріали для використання у підготовці відповідних тематичних заходів і соціальної реклами, виступів і звернень представників влади, публікацій у засобах масової інформації, а також просимо сприяти в розповсюдженні серед районних державних адміністрацій.

Повідомляємо також, що на офіційному сайті Інституту розміщено методичні рекомендації та інформаційні матеріали, книги-каталоги тематичних виставок, якими можна послуговуватися, завантаживши за посиланнями:

  • “Пам’ятаємо! Перемагаємо! До Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні”. Інформаційні матеріали:

https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/vchytelyam/metodychni-rekomendaciyi/pamyatayemo-peremagayemo-do-dnya-pamyati-ta-prymyrennya-ta-dnya-peremogy-nad-nacyzmom-u-drugiy-svitoviy-viyni;

  • “Ніколи знову! До річниці завершення Другої світової війни”. Інформаційні матеріали:

https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/vchytelyam/metodychni-rekomendaciyi/nikoly-znovu-do-richnyci-zavershennya-drugoyi-svitovoyi-viyny;

“Україна в роки Другої світової війни (1939–1945)”. Набір електронних інтерактивних листівок: https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/vchytelyam/lystivky/ukrayina-v-roky-drugoyi-svitovoyi-viyny-1939-1945;

Крім того, інформуємо, що Інститут створив сайт, присвячений Другій світовій війні: http://www.ww2.memory.gov.ua/. Він містить інформацію про ключові події, постаті, карти, інфографіку, фотогалерею: відеоролики й електронні видання про війну, підбірку фільмів “20 000 хвилин, які змінять ваше уявлення про Другу світову війну” та інші проекти.« повернутися до списку новин