Відділ освіти Ужгородської райдержадміністрації

ХІХ Всеукраїнський диктант національної єдності

  8 листопада, об 11.00 розпочався ХІХ Всеукраїнський диктант національної єдності, який організувала Національна суспільна телерадіокомпанія України.

     Щорічний радіодиктант писали українці у різних куточках світу. Сам текст, згідно усталеної традиції, прочитав український лінгвіст Олександр Авраменко.  За традицією наші учні та вчителі також долучилися до цієї справи. Школярі пишуть такі диктанти з великим задоволенням, адже він символізує єдність та любов до Батьківщини.

9 листопада відзначають  День української писемності та мови. Це свято було встановлено Указом президента України від 6-го листопада 1997-го № 1241/97 і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Дата Дня української мови та  писемності припадає на православне свято – день вшанування преподобного Нестора-літописця. Адже дослідники вважають, що саме з його праці починається писемна українська мова. Колись навіть дітей віддавали до школи саме у цей день, після служби у церкві, де молились та просили у Нестора-літописця, аби благословив майбутніх учнів. Це й не дивно, адже преподобний здобув всесвітню славу. Принесла її праця всього життя Нестора-літописця, котрий взяв участь у літописанні Київської Русі і залишив світу неоціненний скарб – «Повість минулих літ».

Щорічно, у цей день, 9 листопада, відбувається урочисте покладання квітів до пам’ятника Нестора-літописця. Також з 2000 року існує надзвичайно цікава традиція всеукраїнського масштабу – «радіодиктант». По Українському радіо у цей день проводять диктант, у якому можуть взяти участь всі бажаючі.

 

Не обійшлось без диктанту і цього року. Учні  9-10-их класів Шишлівської загальноосвітньої школи разом з учителями української мови та літератури Микитою Г.В. та Гайду М.Ю. написали 19 радіодиктант під назвою "Від береста до цифри".Учні з нетерпінням чекають оцінок за свої  диктанти.

 
 
 


« повернутися до списку новин