Відділ освіти Ужгородської райдержадміністрації

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ МІСЯЧНИК ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕК НА УЖГОРОДЩИНІ

Сучасна система освіти переживає етап реформування та повного перезавантаження. Задля сприяння реалізації основних пріоритетів НУШ, зокрема, створення умов для розвитку і самореалізації кожної особистості, формування покоління, яке здатне вчитися упродовж всього життя та продуктивно розв’язувати нагальні проблеми сучасності, цьогорічний п’ятий Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек проходив під гаслом «Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня».

Протягом жовтня 2019 року у рамках Всеукраїнського місячника у закладах освіти району було проведено багато цікавих заходів. Відкриття місячника відбулося З0 вересня 2019 року, у Всеукраїнський день бібліотек, участю у всеукраїнській акції  «Бібліотеки повні людей»  та «Зроби добру справу - запроси друга до бібліотеки!».

У Тисаагтелекській, Сюртівській, Худлівській, Сюртівській, Коритнянській, Середнянській, Руськокомарівській ЗОШ було організовано читацькі  марафони  «Вчителі й діти читають разом», «Ти читаєш? Ти кращий!», «Заходьте, почитаємо», «Суперчитач шкільної бібліотеки», «Читаємо без зупинки».

День бібліотворчості «Читаємо, малюємо, граємо» був проведений для найменших читачів Сюртівської, Середнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Діти радо прийняли участь у заході  виготовлення закладок для книжечок способом оріґамі.

У святковій атмосфері для учнів молодшої ланки  у Середнянській школі пройшов захід «Посвята в читачі». До лав читачів приймали учнів 2-их класів. Справжнє свято книги підготували для них учні 3 та 7 класів, які перевтілившись у образи казкових героїв Незнайки, Буратіно, Принцеси, Букварика, Немогухи, Нехочухи  та  ведучої Богдани Осадчої під керівництвом бібліотекаря привітали другокласників, давали їм різні поради як поводитись із книгами та загадували загадки.

Бібліотекарями Дубрівської, Чертезької  ЗОШ І-ІІ ступенів було проведено фотокрос «Я - читач шкільної бібліотеки», у якому учні мали можливість познайомитися з новими надходженнями літератури, обрати літературу для домашнього читання та зробити фото з улюбленою книжкою.

Для наймолодших школярів Анталовської,  Сюртівської ЗОШ проведено бібліотечний урок-екскурсію «Мандрівка Книжковим містечком» та «Цей дивний світ бібліотеки».

14 жовтня всі школи району відзначали одночасно три свята – Покрови Пречистої Богородиці, День захисника України та День Козацтва. Саме до цієї дати в актовому залі Середнянської школи пройшла зворушлива зустріч військового капелана - отця Івана із учнями старших класів. У ході зустрічі учні зачитували вірші, виконували  пісні, спілкувалися та дискутували.

Класні керівники Дубрівської, Тисаагтелекської,  Малодобронської ЗОШ в рамках Місячника провели виховні години «Як виховати творчого читача?», «Твоя бібліотека, чекає на тебе.», «Знай і ти, як книгу берегти!», «Діти, книга, бібліотека», «Інтернет чи книга: суперники чи союзники», де намагалися словом популяризувати живу книгу.

Учні Дубрівської школи взяли участь у дублер-шоу «Бібліотекар на годину»,  де мали можливість спробувати себе в ролі бібліотекаря. Діти були в захопленні від роботи, їм дуже сподобалося заповнювати учнівські формуляри, рекомендувати літературу, а старші учні  ще і розповідали про що йдеться в тій чи іншій книзі.

У бібліотеці Тисаагтелекської ЗОШ І-ІІІ ступенів було організовано ляльковий театр з казковими героями для інсценівок відомих казок. У Руськокомарівській ЗОШ здійснено інсценівку -подорож до Греції «Грецька міфологія – духовна скарбниця людства».

Надзвичайне задоволення принесло учням Дубрівської ЗОШ І-ІІ ступенів заняття інтерактивним кардмейкінгом: виготовлення листівок, присвяченим Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек. Учні із задоволенням працювали з ножницями, кольоровим папером, стрічечками та іншими матеріалами. Готові листівки були виставлені на загальношкільній виставці.

Протягом жовтня бібліотекарі разом  з школярами Дубрівської, Коритнянської ЗОШ здійснили віртуальні подорожі кращими бібліотеками світу «Казковий світ бібліотеки», «Незвичайні бібліотеки світу». У Чертезькій ЗОШ організовано перегляд відеоролика «Від книги рукописної до електронної».

У рамках місячника педпрацівниками проведено конкурси малюнків «Бібліотека очима дітей» (Дубрівська ЗОШ), виставки фоторобіт «Я і моя улюблена книга», «Дитина і книга» (Дубрівська, Худлівська ЗОШ), виставку малюнків-ілюстрацій до улюбленої книги «Ходить гарбуз по городу» (Дубрівська ЗОШ).

Активом учнівського врядування Анталовської ЗОШ проводилась робота «Книжкового профілакторію», завдяки якому багато книг стали виглядати більш естетично та привабливо. Для старших школярів було проведено анкетування «Якою ви бачите сучасну шкільну бібліотеку?».

 У більшості шкіл району місячник завершився акцією «Подаруй книгу шкільній бібліотеці».

Маємо надію, що всі заходи місячника сприяли зацікавленню школярів до читання книг, адже читання завжди буде в моді. Виховувати бажання відвідувати бібліотеки та багато читати, захоплюючись незвіданим світом, де концентрується інтелектуальний потенціал людства,щоб стати інтелектуально розвиненою особистістю, яка легко знайде своє місце в суспільстві!« повернутися до списку новин