Відділ освіти Ужгородської райдержадміністрації

Особливості організації ігрової діяльності дітей раннього віку

     У дошкільному віці гра стає провідним видом діяльності не тому, що вона займає найбільше часу дитини, а тому, що зумовлює якісні зміни у її психіці. Найхарактернішими видом ігрової діяльності дошкільника є сюжетно-рольова гра, яка виникає на межі раннього і дошкільного віку і досягає свого розквіту в середині дошкільного дитинства. Сюжетно-рольова гра -  вид діяльності, який полягає у відтворенні дітьми дій дорослих і відносин між ними, спрямований на пізнання навколишньої дійсності.

Враховуючи, що гра – це засіб формування особистості, формування у дошкільнят стійкого інтересу до пізнання довкілля та реалізації  себе в ньому, на плановому  засіданні районного методоб’єднання вихователів груп  раннього та молодшого дошкільного віку закладів дошкільної освіти району, яке відбулося 10 березня 2020 року на базі Великодобронського ЗДО, розглядалося питання щодо організації ігрової діяльності, зокрема сюжетно-рольової гри.

    Вихователь-методист Великодобронського ДНЗ Наталія Фількорн виступила з доповіддю ,,Особливості організації ігрової діяльності дітей раннього віку” та  поділилися з присутніми власним досвідом роботи.

     Наталія Немеш, методист Ужгородського райметодкабінету, проаналізувала завдання освітньої лінії ,,Гра дитини”  Програми   розвитку дитини дошкільного віку ,,Українське довкілля”, надала методичні рекомендації щодо організації і планування ігрової діяльності в ЗДО, навела зразок перспективного плану проведення сюжетно-рольових ігор для молодшого дошкільного віку, а  також провела презентацію та надала рекомендації щодо облаштування предметно-ігрового середовища закладу.      

   Цікавим та повчальним для учасників заходу був відеопрегляд  (https://youtu.be/hhLL140wWk0) ,,Види ігор в ранньому віці. Перші сюжетні ігри”, ,,Сюжетно-рольова гра ,,Перукарня” тощо.

   А під час екскурсії-огляду груп ясел-дитсадка, яку провели Марія Раті, завідувач Великодобронського ДНЗ, та Наталія Фількорн, вихователь-методист цього ж закладу, педагоги мали можливість оглянути  та проаналізувати розвивальне середовище ЗДО.

    Оскільки захід проведено напередодні підсумкового засідання атестаційної комісії, про свою діяльність прозвітували вихователі, котрі атестуються у 2019-2020н.р.: Нора Тарці, вихователь дошкільного підрозділу Малогеєвецького НВК, та Ольга Сабовчик, вихователь Середнянського ДНЗ.

   Крім основного,було розглянуто питання щодо впливу  мультиплікаційної анімації на емоційний стан дітей дошкільного віку. Враховуючи, що  надмірно тривале перебування перед екраном телевізора, перегляд мультфільмів з елементами жорстокості й агресії можуть негативно позначитися на емоційному самопочутті дитини, Наталія Немеш надала рекомендації щодо підбору мультфільмів та наголосила, що необхідно  урізноманітнювати види діяльності вихованців, зокрема, ширше використовувати в роботі з дітьми   театральну, літературну, ігрову діяльність тощо

 « повернутися до списку новин