Відділ освіти Ужгородської райдержадміністрації

Національні традиції на уроках трудового навчання

22 листопада 2019 року на базі Концівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся практичний семінар вчителів трудового навчання та технологій на тему «Відродження національних традицій на уроках трудового навчання  під час виконання творчих проектів». З проблемним питанням виступив учитель трудового навчання Киблярівської ЗОШ І-ІІ ступенів Бабинець Микола Юрійович. Під час свого виступу він. наголосив на тому, що головна мета діяльності вчителя – створити ситуацію успіху для розвитку особистості дитини, вихованню національної свідомості школяра,  в тому числі на уроках трудового навчання. Микола Юрійович поділився також досвідом роботи з цього питання, особливо під час виконання робіт до традиційних новорічно-різдвяних свят, приурочених річницям Небесної сотні, ювілею Кобзаря, конкурсів «Воскресни писанко!»,  тощо.

Наступним етапом заходу був майстер-клас вчительки трудового навчання Соломонівської гімназії Федор Єлизавети Дмитрівни, яка дуже цікаво та вдало залучила вчителів району до виконання декоративного панно (модуль з елементами ткацтва) з використанням різноманітних ниток та підручного матеріалу. Вчителька  поетапно розповіла та продемонструвала хід виконання  роботи. Всі педагоги із задоволенням брали участь у   майстер-класі.

Під час семінару було проведено та оцінено  виставку робіт «Новорічний сувенір», на якій було представлено учнівські роботи з 15 шкіл району. Кращими визнано роботи:

І місце - Різдвяна зірка (Киблярівська ЗОШ), Новорічне панно (Соломонівська гімназія), Адвент календар (Тисаашванська ЗОШ);

ІІ місце – Набір ялинкових прикрас (Середнянська ЗОШ), Новорічний віночок (М.Добронська ЗОШ), Новорічний дзвіночок (Худлівська ЗОШ);

ІІІ місце – Новорічна ялинка (Чертезька ЗОШ),   Новорічна ялинка (В.Геєвецька ЗОШ) та Новорічна листівка (Малогеєвецький НВК).

На завершення методист РМК Комят Ірина Федорівна оголосила підсумки виставки робіт, окреслила актуальні питання щодо проведення районного та обласного етапів олімпіади з трудового навчання.
Захід пройшов цікаво,  як творча майстерня вчителів, які радо діляться своїм  досвідом  роботи та творчими здобутками.« повернутися до списку новин