Відділ освіти Ужгородської райдержадміністрації

Засідання школи керівника закладу дошкільної освіти

Яким би  компетентним, досвідченим не був керівник, він не може дозволити собі зупинятися, оскільки це буде наслідком не лише його неадекватності в діловій ситуації, а й зниженням конкурентноспроможності закладу в час фундаментальних змін у ставленні до роботи, освіти, технології, стилю життя, потреб і соціальних очікувань.

 

22 вересня 2019 року під керівництвом Н.Немеш, методиста Ужгородського райметодкабінету, відбулося засідання школи керівника закладу дошкільної освіти, на якому розглядалися питання:

         - Стилі керівництва, професійна майстерність  директора ЗДО.

  • Діловодство у  ЗДО. Номенклатура справ.

Завдання директора — організувати роботу в закладі так, щоб вона була ефективною. Ефективність керівництва значною мірою залежить від його стилю - особливості взаємодії керівника з колективом, що формуються під впливом як об'єктивних і суб'єктивних умов управління, так і індивідуально-психологічних особливостей особистості керівника.

Керівники  закладів дошкільної освіти  та навчально-виховних комплексів району мали можливість проаналізувати та  визначити плюси і мінуси різних типів стилів керівництва, порівняти їх, та за допомогою тесту визначити власний стиль керівництва. Загалом,  учасники заходу прийшли до висновку, що  демократичний стиль керівництва найоптимальнішій у закладі освіти, разом з тим, основні стилі у практичній управлінській діяльності можуть поєднуватися, якщо того вимагають конкретні обставини. А враховуючи, що розвиток управлінської компетенції – першочергове завдання на шляху до здійснення ефективної діяльності керівника закладу дошкільної освіти, сучасний керівник має керуватися в управлінській діяльності принципами мудрого ставлення до професії.

Також Наталія Немеш надала методичні рекомендації щодо ведення діловодства у ЗДО відповідно до Примірної інструкції з діловодства у дошкільних навчальних закладах, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України 01.10.2012№1059.« повернутися до списку новин