Відділ освіти Ужгородської райдержадміністрації

Організація роботи ЗДО в умовах карантину.

   У зв’язку із запровадженням надзвичайної ситуації на всій території України та продовженням карантину до 24.04.2020 р. (постанова Кабінету Міністрів України від 25.03.2020 № 239) роботу закладів освіти слід організовувати відповідно до наказу Міністерства освіти i науки України від 16.03.2020№406 «Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу COVID — 19», листів МОН від 11.03.2020№1/9-154; 13.03.2020 № 1/9-161 ; 23.03.2020  N. 1/9-173.

Керівниками закладів освіти мають бути видані накази щодо встановлення режиму роботи працівників закладу (як педагогічних, так i непедагогічних) із запровадженням гнучкого графіку ïx роботи, затвердження заходів щодо виконання педпрацівниками консультативної, методичної, організаційно-педагогічної роботи. Робочий час для працівників закладу освіти на період карантину, умови роботи, взаємодії, контроль за діяльністю встановлюються керівником закладу з урахуванням обов’язків, передбачених трудовим договором.

Рекомендації  директору ЗДО щодо організації роботи  закладу в умовах карантину можна переглянути і  на сайті ЗІППО.

А як же здійснювати в умовах карантину освітній процес з дошкільнятами – найменшими здобувачами освіти? 

Звичайно шляхом використання дистанційних технологій. У цій ситуації відкриваються можливості для проведення різноманітних заходів із використанням сучасних технологій дистанційного навчання. Батьки багато часу проводять дітьми. Тому завдання керівника і всіх працівників ЗДО налагодити тісну співпрацю з батьками дітей через веб-сайт закладу, скайп-дзвінки, Viber, WhatsApp і т.і. з метою надання допомоги у вихованні та розумінні психології дітей відповідного віку.

Отже, вихователі, психолог,  вихователь-методист, музкерівник, медична сестра можуть долучитись до роботи закладу, використовуючи Інтернет-ресурси. Для забезпечення освітнього процесу з вихованцями педагоги можуть підготувати матеріали для занять з дітьми у формі завдань, запитань–відповідей,  відеозанять aбo гіперпосилань на них тощо та надіслати їх батькам вихованців закладу електронною поштою, розмістити  на сайті закладу aбo інших онлайн-ресурсах (Facebook, Viber, Messenger тощо). Дуже добре було б організувати зворотній зв’язок: продумати, як батьки повідомлять про виконання завдань ( фото, відео,повідомлення тощо).

Враховуючи, що швидке розповсюдження вірусу небезпечне негативними наслідками для здоров’я людини, варто, використовуючи Інтернет-ресурси,  провести Тиждень безпеки дитини: в режимі онлайн провести серед батьків вихованців інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 та підібрати матеріал для роботи батьків з малятами відповідно до віку дітей та враховуючи, що психіка вихованців у цій ситуації набагато важливіша за їх знання.

Важливим є і надання консультативної та психологічної допомоги, проведення бесід з батьками дітей, які педагоги можуть забезпечити  через індивідуальні консультації у телефонному режимі aбo за допомогою онлайн-ресурсів (мобільних  додатків,  електронної  пошти  тощо).  При  потребі можуть бути забезпечені групові онлайн-консультації батьків вихованців закладу, шляхом розміщення інформації на онлайн-ресурсах закладу, у тому числі у соціальних мережах  (створення спільнот в соціальних мережах, мобільних додатках).

Необхідно інформувати батьків про тимчасовий графік роботи закладу в період карантину, контактні телефони, електронні пошти, посилання на сайт закладу та інші його онлайн-ресурси шляхом розміщення оголошень при вході в приміщення закладу освіти,  на сайті закладу та  на сайті засновника закладу,  повідомлень в місцевих засобах масової інформації тощо.

Робочий час під час карантину  педпрацівникам варто використати і для професійного розвитку. Звичайно, організація дистанційного навчання вже  сприятиме удосконаленню навичок володіння ІКТ-технологіями, професійному вдосконаленню педагогічних працівників. Разом з тим, педагогам ЗДО варто розробити індивідуальні плани професійного розвитку, самоосвіти, дистанційно пройти курси підвищення кваліфікації тощо.

 

  Крім того,  під час карантину є можливість виготовлення наочного матеріалу для занять з дітьми, розробки конспектів занять та підбору матеріалів з Інтернет-ресурсів для  занять з вихованцями після завершення карантину. Є час і для упорядкування  обов’язкової для  кожного працівника закладу документації згідно його посадових обов’язків та відповідно до вимог Примірної інструкції з діловодства у дошкільних навчальних закладах, затвердженої наказом МОНмолодьспорту України від 01.10.2012 № 1059.

 

   Для дітей дошкільного віку розроблені відповідні ресурси, за допомогою яких батьки мають можливість займатися з малюками:

 

50 обовязкових завдань для дошкільника на карантині:http://osvita.ua/school/63379/?fbclid=IwAR3lxL0a7sMHI9OygbCvh68vKwcDDhYUL2t5mISuDUrsgqAsD7aa3CcP-SA

Сайт віртуального закладу дошкільної освіти ,,Дивокрай”:http://dyvokray.org.ua/

Картотека рухливих ігор для дошкільників: https://vseosvita.ua/library/kartoteka-ruhlivih-igor-dla-doskilnikiv-229560.html?fbclid=IwAR2TwM_5YLAa2m-wg58W3cZyb6iUM7Sb3aisVDHev8P6GiI4OQC2bmodgrc

Перший український сайт для батьків та дитячих психологів «Дитячий психолог»: https://dytpsyholog.com/

Заняття з розвитку мовлення дітей раннього віку: https://www.pedrada.com.ua/article/1987-rozvitok-movlennya-dtey-rannogo-vku?fbclid=IwAR1DWy1VJ9E9iED_F4PLqnapbuKRpF5oltDRSFw6Z6sNgzm4vdzigR9QwFI

55 енергійних ігор та розваг для дітей вдома: https://pedpresa.ua/201548-55-energijnyh-igor-ta-rozvag-dlya-ditej-vdoma.html?fbclid=IwAR0ZMytjvZLeLf1m61dhPOqQg6Yz2dPC2xdPzWdjcBig9dyyYovhsLI0cU4

 

 

 

Інтернет-ресурси для дітей дошкільного віку, 
їх батьків та вихователів
Українські пізнавальні сайти

 1. Найбільша освітня платформа для дошкільників www.learning.ua/
 2. Вчи.юа – онлайн-платформа, де діти старшого дошкільного віку та учні початкових класів вивчають математику в інтерактивній формі - hvchy.com.ua/
 3. РОЗУМНИКИ. Педагогічні ігри – захоплюючі навчальні програми - rozumniki.info/
 4. «Весела абетка» - http://abetka.ukrlife.org/ - українські абетки, казки, читанки, скоромовки, загадки, прислів’я.
 5. Авторський блог  http://natalyagurkina.ucoz.ua -  Наталя Гуркіна – казки, загадки, вірші для дітей.
 6. «Левко» - http://levko.info - дитячий сайт, що пропонує багатий вибір дитячих ігор, лічилок, загадок, віршів, казок, аудіо та відео матеріалів, а також тут можна знайти поради до різноманітних саморобок, розмальовки, найпростіші кулінарні рецепти для малечі, матеріали для дитячих свят.
 7. «Соняшник»  http://sonyashnik.com - розваги для дітей: книжки, аудіо, відео, ігри.
 8. Авторський блог  http://www.zrobysama.com.ua/ - блог про речі, які можна зробити власноруч: листівки, альбоми, скрапбукінги, декор, вишивки.
 9. Maluk.in.ua  http://maluk.in.ua/ - сайт для малят та батьків: розвиваючі ігри, творчість.
 10.  «Казкар» - http://kazkar.info/ - зібрання найкращих казок з усього світу: англійські, німецькі, французькі, індійські та наші рідні українські казки. Не забули і про великих казкарів: Шарль Перро, брати Гримм, Олександр Пушкін, Леся Українка.
 11. «Дерево казок» - http://derevo-kazok.com.ua/ - на ресурсі зібрано безліч казок українських та зарубіжних авторів. Твори можна слухати онлайн, читати та навіть дивитися відео.
 12. «Нашим діткам» - http://www.nosiki.cv.ua/ - матеріали для раннього розвитку дітей, музичні альбоми дитячих гуртів та виконавців, «мінуси», ноти, музичні сценарії до дитячих свят та ранків, матеріали для розвитку творчих здібностей, кліпи з мультиків (пісеньки), багато книжок, журналів для дітей, казки від сучасних авторів, загадки та віршики на будь-які теми (також англійською).
 13. Дитячий портал «Пустунчик» - https://pustunchik.ua/ - фоно- та відеотека українською мовою. Завдання у вигляді вікторин та тестів.
 14. Музичний сайт для дітей «Музична абетка» - http://muzabetka.com.ua - збірка музичних треків, нотна грамота, музичний словник, методичні рекомендації із музичного виховання, музичні ігри.
 15. Сайт «Baby-sos» «Аудіокнижки українською» - http://baby-sos.com - сайт допоможе Вам і вашим дітям пірнути у світ краси, гри, казки, музики, малювання, фантазії та творчості.
 16. «Країна міркувань» - http://www.child-thinking.com.ua - на сайті розміщено завдання, які розвивають просторове мислення, увагу, пам'ять та логіку.
 17. Український логопедичний сайт Logopedia.com.ua  http://www.logopedia.com.ua/ - сайт для батьків та вихователів, які дбають про мовленнєвий розвиток дитини: поради, ігри, вправи.
 18. Канал «Освіта дитини ХХІ століття» - https://www.youtube.com/channel/UCYEA0vxmjI8FynI4QRqf64g - канал YouTube мультфільмів, розвивальних відео та пісень для дітей різного віку.
 19. Розвивальні мультфільми українською мовою - https://www.youtube.com/watch?v=lCi1uJ7bBSQ
 20. Науково-популярний журнал «Пізнавайка» - http://www.poznavayka.org/uk/-  сайт присвячений самим різним наукам: хімія, математика, астрономія, зоологія. Є дещо з нетрадиційної науки: уфологія, гіпноз, наукові гіпотези.
 21. «Мамине сонечко» - http://www.mamynesonechko.in.ua/ - сайт-зібрання порад та прикладів організації дозвілля дітей: розваги, навчання, рукоділля.
 22.  «Абеткаland» - http://abetkaland.in.ua/ - структурований сайт із матеріалами по дошкільній освіті: планування, методика, заняття, сюжетно-рольові ігри, гуртки та сценарії ДНЗ.
 23. «Розвиток дитини» - https://childdevelop.com.ua/ - підбірка матеріалів для відповідальних батьків та вихователів: виховання та психологія дитини, дошкільне виховання освіти, підготовка до школи, розваги, дипломи, нагороди тощо.
 24. 900 презентацій для дошкільників http://900igr.net/ - збірка презентацій: колір, форма, їжа, живий та неживий світ, людина, країни тощо.

 

Інформацію підготувала

Наталія Немеш, методист Ужгородського 

райметодкабінету Ужгородської  райдержадміністрації« повернутися до списку новин