Відділ освіти Ужгородської райдержадміністрації

"Прапор України - прапор миру!". Відзначення Дня Державного Прапора України

Минає 28-й рік відтоді, як над столицею держави замайорів синьо-жовтий прапор України, який засвідчив велику перемогу національно-демократичних сил.

Традиційно, 23 серпня, напередодні найбільшого національного свята – Дня Незалежності, український народ відзначає визнання найважливішої символіки державності, одного з трьох офіційних атрибутів України, що символізують суверенітет – День Державного Прапора України.

Педагоги та учні нашої школи також активно долучились до проведення цього свята. На урочистому заході після підняття прапора, директор школи Тарахонич М.Ф. привітав всіх присутніх та ознайомив з історією свята. Учні школи продекламували вірші про Державний Прапор України.

Наш прапор – це символ свободи і незалежності, слави і відродження України. Під цим знаменем український народ утвердив віковічну ідею про державність, соборність та самостійність. Його ми маємо берегти і шанувати як найвищу національну святиню.

Сьогодні, коли на Сході країни ведуться воєнні дії і молоді хлопці протистоять зовнішній агресії, прапор України стає не просто державним символом, він набуває особливого значення. Мить, коли піднімається Державний Прапор України над звільненою окупованою територією – це момент піднесення, який сповнює серця гордістю. Солдати гинуть і отримують поранення, але вірять, що саме національний символ України принесе їм успіх й допоможе досягти довгоочікуваної перемоги. Недарма синій колір є символом мирного неба над головою.

Кольори нашого прапора тільки дають надію, все ж інше залежить від нас. Успіх там, де свідома нація. Тож нехай синьо-жовтий стяг завжди гордо майорить над Україною та стане надійним оберегом у всіх наших справах та помислах!

Український національний прапор має здатність кликати не тільки на урочисті мітинги і свята, а й на боротьбу за свободу і честь нації. Це наш історичний дух, наша совість і наша незламність, це вічно жива пам’ять і вічна мрія нашого народу.« повернутися до списку новин